640x140 supercross brandingmobile

Zdárně v cíli!Velká Kunratická

12. 11. 2018

85. VK proběhla na výbornou!

Dobrý den,

děkujeme všem za účast na 85. VK, která se konala 11. 11. 2018 na Den válečných veteránů!

Počasí přálo rychlým časům. Teplota se pohybovala okolo 9 °C. Sucho, které trvá už od léta, ovlivnilo hladinu potoků i tvrdost trati. Věříme, že i díky tomu si řada z Vás si vytvořila nová osobní maxima. A všem gratulujeme k předvedeným výkonům!

Jan Janů vyhrál již potřetí v řadě. Trať přes Hrádek proběhl v čase 11:33,4. A na VK nezná nic jiného než vítězství! Pod 12 minutovou hranici se dostala celkem šestice borců.

Ženskou trať ovládla Adéla Stránská. Navázala tak na své prvenství z 82. VK, když zároveň překonala svůj čas z roku 2015 a časem 7:16.4 stanovila nový traťový rekord.

  • Přehled nejlepších ze všech kategorií uvádíme přehledně ve statistice „Ročníky“.
  • Historicky nejlepší časy všech kategorií si můžete prohlédnout v naší nové statistice „Nejlepší časy“.

Na start se postavilo celkem 4433 běžců (10 tratí a 23 kategorií), což je mírné navýšení oproti minulému roku. Veterán s číslem 1 – Josef Vonášek – startoval už po 59. a na překonání historicky nejvyššího počtu startů Karla Šerpána už mu chybí „jen“ tři ročníky.

Na dětském startu doběhlo do cíle 1323 dětí! Zde je nutné podotknout, že poprvé v historii byla všechna dětská čísla prodána on-line. Předpokládáme, že tento trend on-line přihlašování i pro dětské kategorie bude pokračovat i v dalších letech.

Děkujeme také všem partnerům za podporu závodu a hlavně běžců!

Za rok se s Vámi těšíme na viděnou v Kunratickém lese!

Organizační výbor VK a pořádající oddíl Spartak Praha 4